| PVAAVU a întrebat:

Salut. Sunt în anul 4 la farmacie. Să zicem că eu după trei ani de lucrat ca farmacist (în laborator) nu mai vreau asta și vreau să fiu chimist. Dar mie îmi trebuie facultatea de chimie și să lucrez în paralel cu facultatea. Ce șanse am să găsesc un șef la Cluj/Iași care să mă angajeze și în același timp să țină cont de faptul că sunt student? (să mă lase să merg la cursuri și LP-uri, să îmi dea concediu în sesiune)? Unde pot vedea câteva statistici?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu exista asemenea statistici si nu ai unde sa le vezi.
In ce priveste facultatea de farmacie sau chimie, nu cred ca-ti lasa timp sa mergi sa lucrezi in timp ce studiezi, ca nu-si face nici un patron programul dupa un angajat care-i part time acolo.
Ai sanse sa gasesti un asa sef, doar daca este un membru al familiei tale, sau un prieten foarte bun al familiei.

| PVAAVU explică:

Am uitat să menționez că lucrez cu normă întreagă.