| iryna_4737 a întrebat:

Salut! Sunt la filologie intensiv franceza, ce facultati imi puteti recomanda avand in vedere profilul frecventat in liceu?(mentionez ca sunt o fire vivace, dinamica, activa.)mersi

3 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Facultatea de litere, jurnalism, istorie, filozofie, chiar si psihologie, geografie franceza, nu pre ai multe oportunitati.

| bestmusik a răspuns:

Daca ai fost la filologie ti-as recomanda sa mergi la o facultate pe acest profil.Cred ca ti s-ar potrivi facultatea de drept, facultatea de litere sau jurnalismul.Succes la facultate!

| mada_4633 a răspuns:

Pai la filologie poti sa faci dreptul jurnalismul...si cam atat. poti face orice numai sa nu implice matematica gen arhitectura...