| Gabriela100 a întrebat:

Sunt in clasa a IX-a si am intrat la profilul filologie, insa la liceul meu este filologie normal si filologie intensiv franceza. Cand aflu la care am intrat, avand in vedere ca atunci cand m-am inscris nu mi s-a spus? Dau fundita! :*

6 răspunsuri:
| BogdaneluluI a răspuns:

N-ai cum sa intri la intensiv franceza, daca nu ai dat un test special la franceza.

| dydysweet a răspuns:

Si eu intru in a9a si atunci cand ti se da foaia sa te inscrii acolo sunt scrise mai multe profile mate info intensiv engleza sau simplu filologie intensiv engleza sau franceza si u trebuia sa bifezi acolo unde voiai e imposibil sa nu stii unde ai intrat, du-te la liceu si intreaba la secretariat de fisa ta si trebuie sa-ti spuna unde esti la ce profil. sper ca te-am ajutat:X

| Gabriela100 explică (pentru dydysweet):

Multumesc pentru raspuns, dydy, dar cand m-am inscris am spus ca vreau sa intru la filologie simplu si a spus ca asta nu se stabileste atunci. La liceul meu nu s-a cerut nici un test special pentru franceza. Si nu am avut unde sa bifez. O sa merg la secretariat luni sa intreb.

| AleandraIleana98 a răspuns (pentru Gabriela100):

Hey...deci tu ai intrat la intensiv franceza daca ai dacut in generala prima limba de studiu franceza. Daca ai facut engleza esti pe intensiv engleza.Cand am primit brosurile alea de la liceu, unde era trecut intensiv era de fapt bilingv, oentru care trebuia dat un examen.

| dydysweet a răspuns (pentru Gabriela100):

Nu-ti fa griji sigur ai intrat la filologie simplu altfel te chemau sa dai test.cel mai bine e sa te duci si sa vezi ca sa nu mai stai cu frica unde te-a repartizat si daca ai cazut la intensiv poti sa te muti fara nicio problema ..ma bucur ca am putut sa te ajut:X

| cristisp a răspuns:

Pai fara suparare daca nu e bun poti intreba se secretariat sau o nsa apara liste sper ca ti-am fost de ajutor daca vrei da funda