| elcosmin a întrebat:

Sunt la profilul filologie bilingv intensiv franceza, clasa a 12 a. Ce facultati as putea sa urmez? Eu ma gandeam la geografie, litere sau psihologie. Alte idei?

Răspuns Câştigător
| Yurisa a răspuns:

Daca esti bun in ceea ce faci, se vor gasi meseri. Poti sa fii profesor, cartograf, poti sa lucrezi pe platformele petroliere, depinde ce drum urmezi. Nu e un domeniu foarte cautat dar este nevoie de oameni si acolo. Bafta :*

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut.Te-ai gândit bine. Eventual poți urma și comunicare și relații publice, dar tine tot de litere.Sau orice îți place.Succes!

| Yurisa a răspuns:

Orice vrei tu poti sa urmezi, du-te unde iti place mai tare si unde crezi ca ai abilitati

| elcosmin explică (pentru Yurisa):

La geografie as vrea cel mai mult, pentru ca imi place geografia, insa meseriile in România nu sunt atat de bine platite.

| Yurisa a răspuns (pentru elcosmin):

Daca esti bun in ceea ce faci, se vor gasi meseri. Poti sa fii profesor, cartograf, poti sa lucrezi pe platformele petroliere, depinde ce drum urmezi. Nu e un domeniu foarte cautat dar este nevoie de oameni si acolo. Bafta :*

| Pinkvanilla9 a răspuns:

Poți merge oriunde îți dorești, liceul nu prea contează doar că trebuie sa tragi tare.