| pogo a întrebat:

Salut happy. Sunt la liceu, clasa a 9-a de socio, studiez in particular limba araba de vreo 2 ani, anul viitor vreau sa-mi dau cambridge-ul. Pot sa zic ca sunt talentat la limbi straine, dar m-ar pasiona si dreptul. Stiu ca mai este mult timp pana la faculta, dar vreau niste sfaturi. big grin

Mersi mult.
Funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, nu prea am ce sfaturi sa iti dau. Daca zici ca mai ai mult pana la facultate, poti discuta cu parintii tai(e mereu te vor ajuta), dar cred ca o sa iti zica ce iti zic si eu.Gandeste-te bine si ce vei face dupa facultate. O lb straina e foarte bine sa stii. Te vede cineva strain, ce zice,, uite-l mai pe asta, vezi ce bine stie limba straina, hai sa il luam la noi" si asawinking stai foarte bine cu o lb straina.Deci totul este de tine, sa te gandesti foarte bine ce vei face si pe viitor.Ca sa iti zic si parerea mea eu as alege lb strainathinking

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam tarziu pogo.eu eram poligloata imediat ce am terminat gradinita. 4 limbi.romana,tiganeasca,frantuza si engluza.

| pogo explică:

Mai stiu si engleza ( am cambridge c1), franceza si spaniola tonguetongue big grin laughing

| pogo explică:

Multumesc.