| miss_6576 a întrebat:

Sunt la mate- info si vreau sa dau la o facultate buna, iar dupa ce o termin sa am unde ma angaja si un salariu bun. Ce-mi recomandati? Precizez ca vreau sa fac cariera in domeniu.

5 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Recomandarile mele sunt: Dreptul, Farmacia (un farmacist castiga in jur de 4000 lei lunar), Limbi straine (poti gasi diverse colaborari), Calculatoare (poti sa iti gestionezi un portofoliu de clienti carora sa le prestezi servicii in domeniu). Succes!

| 2xM a răspuns (pentru ASIGURATORUL):

De ce si Dreptul? sau se merge si fara pile?
dreptul are mai multe ramuri, poti fi mai explicit te rog frumos?
sunt in clasa XII si ma gandeam la facultatea asta. Deci, merge si fara pile, ca sa ajungi avocat? Luand in calcul ca vei invata si vei fi bun bineinteles.

| LordCronos a răspuns:

Pai sa ma dau ca exemplu. Eu am ales mate-info pentru a intra in domeniu IT.

1. Se castiga bine, chiar foarte bine in strainate.
2. Te poti angaja in timpul facultatii la o firma. ( Am vazut ca s-au angajat tineri la Facebook in anul 3 de facultate)
3. Te integrezi usor.

Si ar mai fi si altele, dar nu-mi vin acum in minte.
Eu am ales aceasta meserie pentru ca asta e viitorul si pentru ca imi place. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intrebare...adica esti in Romania si vrei sa o duci bine. pai draga mea nimic nu e sigur si nu doar pentru ca e Romania, dar nu poti sa stii ce meserii vor fi cautate maine si care vor fi cautate poimaine, tu poti doar sa incerci ce vrei si sa speri ca si nimeresti bine. ca si cum ai juca la lotto happy

| 2xM a răspuns:

Dac-as fi in locul tau m-as duce in mod clar la IT, job-uri de viitori; adica iti gasesesti sigur de lucru si castigi si bine.