| DanieluS1 a întrebat:

Salut..sunt la un liceu cu profil de matematica-informatica...insa mi-am dat seama ca nu imi place deloc matematica..si de aceea nu imi doresc sa urmez o facultate care se bazeaza pe matematica, si nu stiu ce sa fac, imi dorsc sa fac ceva mare, si cand termin sa stiu ca am un salar adevarat, dar chiar nu stiu ce, mi-ar fi placut arhitect deoarece am imaginatie, dar matematica nu o suport, si sa nu imi spuneti sa merg la medicina, va multumesc pentru orice raspuns

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
www.elegefacultatea.ro
Vezi că nu este așa de ușor precum gândești!
Pa, pa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pentru a fi arhitect trebuie sa stii foarte multa geometrie (care e parte din matematica). medicina este o facultate prea grea pentru cineva care nu se descurca cu matematica. Incearca sa te gandesti la facultati din domeniul umanioarelor. Poti face dreptul, sa fii avocat, procuror sau judecator, sau limbi straine, sa fii traducator, translator, angajat in multinationale sau ambasade.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu cred ca facultatile cu profil uman sunt platite decent, piata fiind deja saturata de studenti care fac facultati gen, litere, filozofie, samd

| Own3r a răspuns:

Du-te la ce profil vrei...Esti libera sa decizi.Gandeste-te bine.

| Angelin2259 a răspuns:

Daca iti place cumva informatica si intelegi poti alege sa faci o facultate bazata doar pe informatica, iar la matematica sa inveti cat sa iei bacu... In rest nu stiu ce ai putea face...