| andreizenit a întrebat:

Sunt student in anul 1 la Informatica, Universitatea din Bucuresti.

Am zis ca pe timp de vara, sa-mi gasesc un loc de munca. Mi s-a parut foarte buna ideea de la stagiipebune, sa-mi gasesc acolo un internship. Am optat pentru internshipurile care solicita C++, incat stapanesc destul de bine limbajul. ( Nu am experienta profesionala )

A mai participat cineva la acest program? Care sunt sansele ca un student de anul 1 sa fie... macar chemat la un interviu? Sau daca e cineva care a participat, sa-mi povesteasca din experienta lui. Multumesc!

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Internship = munca in schimb de experienta. Daca te intereseaza sa si castigi ceva banuti, atunci mai bine incearca o alta varianta. Poate ceva la un internet cafe, avand in vedere ca te pricepi la calculatoare.
Insa chestia cu internshipul este foarte tare daca iti ofera un post dupa terminarea facultatii.

| laptopnews a răspuns (pentru Zenithf):

Poate e vorba de un Internship platit. Exista companii care procedeaza asa.

| andreizenit explică (pentru laptopnews):

Pai da...Internship platit.

| laptopnews a răspuns (pentru andreizenit):

In cazul asta merita sa mergi! Succes!