| WRATH a întrebat:

Salut, sunt ultimul an de liceu. Vreau sa ma inrolez in armata direct dupa ce am dat si bacul. Nu am cum sa ma duc la atm fiindca nu am posibilitatea din cauza filierei umane la care am optat. Se mai poate inrola in armata? Unde faci pregatirea militara si pe urma lucrand ca militar o poti face in zona orasului tau? Pana la ce grade poate ajunge un militar fara academie? Dupa ce timp poti pleca in minsiuni in afara tarii?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca indeplinesti conditiile cerute te poti angaja in armata ca soldat profesionist si poti ajunge gradat.
Detalii gasesti pe site-ul M.Ap.N., la cariera militara.