| anonimbuc21 a întrebat:

Salut. Sunt volunatr ISU SMURD si sunt la facultatea de asistenta medicala, din pacate, din ce am inteles am o boala cronica si nu voi putea da dupa facultate la pompieri sa ajung pe smurd... ma ajuta acest voluntariat daca m-as angaja in spital sau SAJ? Ajuta la CV de angajare? Sau nu...

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce boala cronica ai, ca de-i una care pune viata oamenilor in pericol, atunci nu te poti angaja in toate domeniile sanitare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ajută.

| anonim3248 a răspuns:

Nu știu la ce spital o să vrei să ajungi dar nu cred că trebuie să îți faci speranțe că vei lua concursul.

| anonim3248 a răspuns:

Cele care erau voluntare în spital, nu în altă parte, urmau să câștige concursul când se dădea concurs pentru angajare în spital unde erau ele voluntare.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Orice voluntariat ajută la un viitor interviu de angajare. Mai ales că sunteți în domeniul medical ca voluntar.

| Smmo a răspuns:

Cred ca da bine la cv oriunde te duci, macar in ideea ca te-ai ostenit sa faci ceva pentru oameni. Succes!

| pufulescu0o a răspuns:

Ce boala cronica este?
Daca ai diabet, nu, nu poti ajunge pompier, dar in spital te poti angaja.