| DDUCKX a întrebat:

Termin liceul ( stiinte sociale bilingv ). Niste idei pentru facultate?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideile de facultate ti le poti face singur, dupa talentul si abilitatile tale native, dupa ce ti-ar place sa practici o viata intreaga si asa mai departe.
Cum noi nu te cunoastem si habar nu avem ce talente ai, sau daca etsi bun la ceva anume, nu putem sa-ti recomandam o facultate, dar parintii tai ar putea, pentru ca ei te cunosc cel mai bine.
Inca ceva: nu trebuei sa faci o facultate, ca nu vine cu job asigurat.
Daca tu crezi ca o meserie te-ar ajuta mai mult, atunci fa un curs postliceal si ai deja o meserie.

| alina2k18 a răspuns:

Dreptwinking
Eventual dupa dai examen pentru executor judecatorescwinking e de viitor.

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Ce vrei tu.

| AdrianLeverkun a răspuns:

Facultatea de Drept, UB. Crede-ma! Nimic nu e mai interesant si mai placut decat sa fii avocat de business. Asta e viitorul, avocatii de litigiu s-au cam dusrolling on the floor))

| IanysJmk a răspuns:

Intra in politie ca acolo faci bani frumosi din spagi si abuz in serviciu.