| Genius_5338 a întrebat:

Salut TPU,

Am gasit intr-un dictionar cuvantul "cleromastoroezian" am auzit ca se invataa la biologie in a7-a dar eu nu am invatat inca. Nici in dictionar nu scrie ce inseamna, ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| SexAndDrugs a răspuns:

In dex nu exista cuvantul. Insa poti sa te duci la profesoara ta / profesoru tau si sa o intrebi / sa-l intrebi.

6 răspunsuri:
| alabala_4392 a răspuns:

Nu stiu cum ai citit sau ce ai tinut minte dar un asemenea cuvant nu exista. Poate stenocleidomastoidian. care este un muschi de la gat

| eSc a răspuns:

Intreab-o pe profa/profu de biologie.

Nu exista in DEX.

| Trinitygen a răspuns:

Nu exista in dex. no such word.

| andreea_4139 a răspuns:

Nu exista in dexwinking

| elena_8013 a răspuns:

Se cheama sternocleidomastoidian.este un muschi al gatului.winking

| elena_8013 a răspuns:

Se spune sternocleidomastoidian si e n muschi al gatului.winking. a7-a biologiee!winking