| mydarkestdays a întrebat:

Ce inseamna 'swag'? vad peste tot cuvantul asta pe 9gag l-am cautat si in dictionar si nu l-am gasit.

Răspuns Câştigător
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Pentru că nu există în dicţionarul normal, cel pe care-l împrumuţi de la bibliotecă sau îl cumperi de la librărie.
Există însă în cel "urban", în ăla se află termeni de cartier, să zic aşa, cum e şi "swag". ( www.urbandictionary.com )
" SWAG
apperance, style, or the way he or she presents them selves.
E.g:
He got a killa swag."
Deci, se referă la prezentarea cuiva, la aura care-l înconjoară.
Oricum e un cuvânt retardat şi abuzat de către toţi retarzii, precum YOLO.

2 răspunsuri:
| soneicristi a răspuns:

Swang le folosesc doar skateboardari si repari