| FuturePlayerFootball a întrebat:

Salut TPU! Am inceput o facultate si m-am retras de la ea. Acum vreau sa incep o noua facultate. Trebuie s-o platesc pe aceea de la care m-am retras?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cel puțin semestrul complet parcurs

| zurick a răspuns:

Dacă ai fost la buget, trebuie să plătești un an de la viitoarea facultate, uneori e primul an, alteori la alegere dintre cei 3 ( depinde de universitate )

| Frank51 a răspuns (pentru zurick):

Întotdeauna este primul an.

| zurick a răspuns (pentru Frank51):

Nu vorbi neinformat.
De exemplu, la UAIC poți alege anul.

| Frank51 a răspuns (pentru zurick):

Nu vorbesc neinformat, încerc să o iau logic. Logica mea îmi spune ca nicio facultate nu te lasă să studiezi pe gratis 3 ani ca abia anul 4 să plătești. Probabil doar la uaic este așa, în rest n-aș crede.

| Anuket a răspuns:

Presupun că ai solicitat retragerea ci nu doar te-ai gândit să nu o mai continui. Dacă aveai taxe de achitat, nu ești obligat să plătești nimic atâta timp cât nu vei mai avea nicio legătură cu universitatea. Dacă erai la buget, poți să plătești cât ai fost la facultatea aceea, apoi ai posibilitatea să faci la buget următoarea facultate.