| SandraBrown a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru..Sunt la liceu si imi fac griji in privinta facultatii. As vrea sa o fac la Bucuresti si sa stau la camin. Stiti cumva care sunt conditiile de la camin sau daca este un mediu in care pot invata? Eu am auzit pareri si pro si contra dar am nevoie si de parerea voastra. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| LamentedSoul a răspuns:

Fiecare facultate și implicit universitate, are căminele proprii. Depinde deci, de facultatea la care mergi. Și oricum, orice facultate are și cămine bune (niciodată nu o să găsești lux într-un cămin sau condiții extraordinare) în care au locuri cei cu medii mari. Dacă știi că nu ai o medie mare de intrare, atunci ar trebui să te aștepți să fii repartizată într-un cămin nu foarte bun happy
În plus, ar trebui să ai în vedere că viața de cămin are avantajele și dezavantajele ei. Dacă ești sociabilă, poți dezvolta prietenii frumoase și o atmosferă familială cu celelalte fete. Însă, trebuie să te aștepți la gălăgie, forfotă continuă și lipsă de intimitate.
Multă baftă!

1 răspuns: