| Eastwood a întrebat:

Am nevoie de câteva sfaturi, mai bine zis informații.
Am terminat atât licența cât și masterul în asistență socială, deocamdată lucrez în fabrica, nu am reușit nicicum să îmi găsesc în domeniu, se cere experiență, etc. (Nu vreau să lucrez toată viața în fabrică și târziu mi-am dat seama că am ceva divergențe cu jobul de asistent social)

De curând m-am gândit și voiam să mă angajez ca și polițist local, nefiind nevoie de o altă facultate/academie, etc. (Încă aștept să se scoată posturi la concurs)

Voiam să vă întreb ce astfel de joburi cunoașteți ca și cea de polițist local, în care nu e nevoie de altă facultate dar la care îți folosesc studiile superioare?

Vă mulțumesc!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Primăriile au astfel de posturi, fă-i o vizită la tine in oraș

| Eastwood explică (pentru sierra1):

Si ce anume sa intreb?
Pentru ce post?

| sierra1 a răspuns (pentru Eastwood):

Nu contează, ia legătura cu ei