| Cmn_Andrei_2000 a întrebat:

Salut tpu..am o intrebare care ma framanta de ceva timp..cam inca de la terminarea liceului(adica de acum 6 luni)..am intrebat mai multi prieteni.M-am sfatuit si cu familia dar inca nu stiu ce sa fac. Si ca sa nu o mai lungesc e vorba despre alegerea facultatii..Eu am terminat un liceu cu profilul de filologie si vreau sa va intreb si pe voi... odata ce am terminat un liceul pe baza de filo si in tot acest timp neavand nicio treaba cu matematica si fizica as putea termina o facultate de inginerie? Si daca da, cat de grea ar fi pentru unul ca mine? ..Astept raspunsuri

4 răspunsuri:
| Alexandrionelu a răspuns:

Inginerie epică, lirică sau dramatică? happy

| Osneros a răspuns:

Depinde de tine fiule. De unde Dumnezeu sa stim noi cat de grea ar fi o facultate pentru tine, cand nu specifici nici macar care facultate?

| Andra9pk a răspuns:

Sa faci filo si sa te bagi la ceva ce implica mate/fizica sau alte stiinte exacte. laughinge nebunie. Dar tine de tine. daca poti invata singur ce au invatat altii 4 ani al real...

| BilaRomânească a răspuns:

Depune dosarul, vezi dacă merge treaba cu facultatea de inginerie sau IT, dacă nu merge asta e rip, retragi dosarul său îngheți anul.