| Danielle3232 a întrebat:

:**
Am o problema pe care o consider foarte seriosa!
Fiecare se naste cu un talent anume, astfel eu am talentul de a cinta. Deci pot cinta si muzica, piese a cintaretelor ca Beyonce, Rihanna si asemeni lor, dar pot cinta si opera. Problema este ca simt ca sunt nascuta pentru a cinta opera, si a invata aceasta profesie, dar nu sunt sigura ca voi reusi. Cum sa aleg? Si ce universitati imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| KrEaThYvE a răspuns:

Aceasta alegere este una foarte grea
este alegerea dintre ratiune(alegerea luata dupa minte si alegerea logica) si intuitie(sa faci ce consideri sau ce crezi ce e bine, cum faci tu tongue)
parerea mea este ca ar trebui sa discuti cu parinti si cu prieteni tai, sa faci un procent iar dupa sa te gandesti logic: daca o sa cand muzica pop, cum imi va decurge viata si ce cai voi urma, daca vrei sa devi cantareata de opera( in opinia mea este impecabil, se spune ca, si este dovedit stiintific ca muzica de opera dexvolta neuronul ala mic pe care il avem )trebuie sa stii si ce fel de voce ai, stiu... intreaba profesoare de muzicahappy funda?

| Danielle3232 explică (pentru KrEaThYvE):

Eu am vorbit si cu profesoarele de muzica din Moscova si Chisinau si au sous ca am o glanda care se formeaza la unii de la nastere care este speciala pentru opera happy si totusi este un procent de indoiala. Merci :* si funda este a ta happy

5 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

La Bucuresti la facultatea de muzica

| Nickname1890 a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai, dar in primul rand ar trebui sa incepi cu un profesor de canto apoi sa urmezi conservatorul daca vrei sa canti opera.

Daca simti ca esti nascuta pentru a canta opera, atunci nu mai trebuie sa stai pe ganduri. Si nu trebuie sa lasi frica sa stea in calea visului tau. Mai bine ajungi peste ani sa spui ca nu ai reusit dar ai incercat si ai dat tot ce ai avut tu mai bun decat sa traiesti toata viata cu regretul ca nu ai facut ce ti-ai dorit din cauza fricii de a esua.

| Own3r a răspuns:

Daca esti din moldova BANCILA Iasi daca esti din Bucuresti e mult mai simplu, bani sa aiba ai tai daca tu ai talent, doar bani si lumea este a ta.Succes.