| Ronaldo_Andreas_1995 a întrebat:

Salut TPU,am si eu o intrebare, sunt clasa a 8 a si inca nu m-am decis la ce liceu vreau sa dau,eu as vrea sa dau la profil de stiinte sociale, filologie sau economc(turism si alimentatie). Media mea din clasele 5-8 e in jur de 9, iar dupa calculele mele ar trebui cu tot cu examenele sa imi iasa media de admitere 8, 40,aveti vreo varianta de licee, unde credeti ca as putea intra cu media asta(din Bucuresti)?

7 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Calculul este inca aproximativ, dar poti sa te orientezi urmarind cu rabdare pe edu.ro rezultatele la admitere in Bucuresti de anul trecut la toate liceele.
Intra pe www. edu.ro, alege " admitere 2012", selecteaza" Bucuresti" si apoi liceele preferate.
Intra aci:
http://admitere. edu.ro/2012/staticRepI/j/

| VreauMulteRaspunsuri a răspuns:

Eu sunt clasa a 7 si vreau sa dau la economic nu stiu inca unde dar vreau sa ajung manager sau asistent manager iar media clasele este de 9 si ceva pana in a 8 pot sa o fac de 9, 40-9, 50, dar am auzit ca anul trecut la economic s-a intrat cu 8, 50.

| Ronaldo_Andreas_1995 explică (pentru VreauMulteRaspunsuri):

Depinde si ce liceu economic big grin

| VreauMulteRaspunsuri a răspuns (pentru Ronaldo_Andreas_1995):

Liceul agro la profilul economic dar trebuie sa ma mai interesez. varmea e la industrie tot la agro si e a 12-a.

| Xellita a răspuns:

Poti intra la economic, dar nu sunt foarte sigura, depinde si de media cea mai mica cu care s-a intrat anul trecut la profilul la care vrei sa dai.

| Sabs28 a răspuns:

E mai putin relevant liceul decat crezi. Important e sa intri undeva, crede-ma ca nu e mare diferenta intre ele

| Ronaldo_Andreas_1995 explică (pentru Sabs28):

Adica tu spui ca liceul nu prea conteaza, conteaza mai mult facultatea unde te duci?