| Bogdy4Boss a întrebat:

am si eu o problema mare in legătură cu kg. Vreau sa dau anul asta pentru SGP (Soldat Gradat Profesionist) si când am fost la centrul de recrutare din Slatina domnul acela mi-a zis ca s-ar putea sa ma respingă la Craiova la spitalul militar deoarece la 1, 80 ai mei am doar 55kg, știu, sunt foarte slab si ma enervează când cineva îmi spune "mănâncă, ești slab" si nu ma enervează că-mi spun ca sunt slab deoarece asta-i adevărul dar ma enervează ca îmi spun sa mănânc de oarece eu mănânc foarte mult si toți care petrec timp cu mine îmi spun cum de sunt așa slab ca eu mănânc foarte mult. Dar așa este sistemul meu digestiv, foarte rapid si singura mea soluție este sa mănânc "ce trebuie" si sa fac sala ceea ce nu am făcut: am mâncat ce am apucat fara sa țin cont si sala nu am făcut ca nu am avut timp deoarece a trebuit sa învăț. Acum vreau sa va întreb daca credeti, ca din cauza kg ma vor respinge la spitalul militar din Craiova? Eu vreau sa ma apuc acum după bac de sala, proteine si de un program organizat dar nu am timp sa pun nici un kg pentru când ma duc la spitalul militar. Va rog, spuneți-mi tot ce știți despre asta si ce fel de analize îmi vor mai face.

Ps: Probele sportive le iau deoarece am fost la alergat si am alergat 2km in 8 Min si 30 de sec alergare ușoară plus ca am facut in jur de 10 ani de baschet si nu fumez. Deci rezistență este din plin.

4 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

In cazul tau e nevoie sa faci sala, ca sa pui muschi, si asa vei pune cateva kilograme, dar asta dupa cateva luni.

| Bogdy4Boss explică (pentru AlexDFY):

Asta stiu si eu Alex dar nu am avut timp dar acum după bac ma voi apuca de sala serios dar eu săptămână viitoare ma duc la spitalul militar si nu mai am timp sa pun nici un kg. Întrebarea mea este pentru cei care au cunoștințe in legătură cu subiectul.

| raducristian1 a răspuns:

Sunt de acord cu ce a zis Alex. Am o intrebare, ce studii ai pentru SGP? As vrea sa ma angajez si eu dar nu stiu ce studii se cer. Nu stiu nici engleza

| Bogdy4Boss explică (pentru raducristian1):

Știu si eu ca trebuie sala dar nu am avut timp dar ma voi apuca după bac. Si la SGP trebuie minim 10 clase dar eu vreau sa iau bacul pentru a putea sa mai urc in grad.