| clauu a întrebat:

Salut, am 15 ani si sunt cam slab. Am 1.79/80 inaltime si 55kg. Imi puteti recomanda metode sa ma mai ingras, daca ati folosit vitamine ceva...luni imi voi duce si analizele la medic, sper sa nu am viermisori laughing. apoi ma voi duce la sala sa imi fac abonament deoarece nu vreau sa ma mai inalt. Si daca puteti sa imi spuneti ce mancaruri sa mananc mai des ( fara fast food), sper ca ma intelegeti si nu raspundeti doar pentru fundita, va rog frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ady00pk a răspuns:

Nu inteleg de ce voi slabanogi vreti mereu sa va ingrasati.Sau a pune muschi inseamna a te ingrasa. M-am apucat de sala la 14 ani si am inceput cu: Oua, lapte, carne de vita, peste! astea sunt principalele, lasa vitaminele, creatina, etc mai incolo! si ce-s cu analizele alea pentru viermisori? wtf esti barbat sau femeie? iti spun eu du-te la sala si tinete de ea, e mai greu la inceput pana inveti dar apoi iti va fi usor! asta daca nu vrei sa fii un slabanog toata viata.Sau pentru a fi gras doar stai acasa nu fa miscare si mananca de la fast food mult si bauturi acidulate, si intr-o luna o sa fii ca un purcel de craciunbig grin aaa...si atunci cand mananci oua fale fierte si mananca doar albusul! mai poti amesteca ouale crude cu lapte si niste banane la mixer sau blender! daca vrei da-mi un mesaj cu id-ul tau si te voi sfatui mai usorhappy

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Fi serios, nu esti slab, probabil ai crescut mai iute. Intra pe http://www.mypyramid.gov/ vezi ce ar trebui sa contina meniul tau zilnic si apuca-te de un sport, inot, atletism, tai-chi-chuan sau ken-do (astea-s arte martiale nu sporturi, stiu :D). Asta daca gasesti un maestru bun. :-?

| Ady00pk a răspuns:

Si nu asculta ce s-a spus pana acum aici! mai ales Antonella tot ce a spus e o prostie! vitaminele se gasesc in fructe, cereale...etc nu te poti ingrasa de la ele.probabil prietena ei baga fast food pe nevazute! big grin cand ii aud pe astia frate care vorbesc aiureahappy si nu au nici experienta. da vorbesc... ce nu face omu pentru o fundalaughing

| jana_2486 a răspuns:

Apuca-te de un sport. o sa ai masa musculara si vrei arata prea bine big grin

| Antonella_1903 a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa faci ca sa te ingrasi dar mai bine sa nu folosesti vitamine fiindaca pot avea efect adverse am o prietena care era foarte slaba si aluat vitamine iar acum este foarte grasa si nu mai poate sa slabeasca asa ca mai bine fara vitamine! Si mult succes.:*

| DUTCH a răspuns:

Ai o mare problema.
du-te la un medic rapid

| DUTCH a răspuns:

Mananca carne, cereale, lapte, oua, lactate in general si carne.
nu uita ce a spus jana, foarte bine a spus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa mult sport! Daca faci mult sport, nu conteaza ce mananci (la varsta ta)
Respect, http://sp2.ro/019926

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa mult sport! Daca faci mult sport, nu conteaza ce mananci (la varsta ta)
Respect, http://sp2.ro/019926