| bibi5961 a întrebat:

am terminat asistenta medicala (Si sotia) si vrem sa plecam in strainatate sa lucram in domeniu. suntem nehotarati in ce tara sa mergem si aici vreau sa va cerem ajutorul / sfatul vostru. noi ne-am dori intr-una din urmatoarele tari: Elvetia (pe partea italiana, sau franceza), franta, belgia, Anglia, Spania si Italia. unde e mai bine de trait din aceste tari? si unde e salariul mai mare in acest domeniu?
p.s. suntem la inceput de cariera in acest domeniu.

vrem sa plecam din tara, ca aici nu avem nici-o posibilitate sa ne realizam. astept parerile voastre, multumesc!

1 răspuns:
| TelefonLg a răspuns:

Eu sincer as merge in Anglia sau Elvetia oricum peste tot e greu la inceput