| Andrey1523 a întrebat:

am varsta de 15 ani si vreau sa va intreb daca am sanse sa ajung fotbalis, bon sa incepem cu inceputul.M-am apucat de fotbal la 11 ani si stiu minte la primul meu antrenament pe care l-am disputat toti radeau de mine in felul in care loveam balonul,de fizicu meu intradevar si acum sunt mic de inlatime si slab dar asta nu ma opreste, colegi imi spuneau sa ma las de accest sport ca nu este de mine.In descursul anilor am deveni mai buni ca ei mai ales decat accei prieteni care imi ziceau sa ma las am avut ambitie si inca mai am.La meciurile pe care le disput pe teren la final arbitri ma felicita la fel si observatori.Am ajuns la o echipa din Buzau in 2 luni am prins rolul de titular fara sa ma scoata din teren. Acum de curand am.dat probele la LPS Buzau unde din 52 de candidati am iesit pe locul 3 cu media 9, 83.Am obtinut multe infrangeri deoarece echipele la are am evoluat erau slabute dar din infrangeri invatam.Voi mai avra vre-o sansa sa ajuns fotbalis la.aceasta varsta? In toamna o sa fiu clasa a 9 a la LPS.Multumesc pentru timpup acordat, ofer fundita.P.S joc fundas stanga

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Citind primele doua randuri, credeam ca esti genul acela de om care nu a facut in viata lui vreun sport, dar care isi doreste cu ardoare sa ajunga ba fotbalist, ba tenismen sau baschetbalist. Din ce ne spui tu, observ ca ai facut fotbal de performanta. Evident ca ai sanse sa ajungi fotbalist. Tine-te de fotbal, fii integralist la LPS si pastreaza-ti ambitia pe care spui ca ai avut-o si inca o mai ai.

| Andrey1523 explică:

Asa o sa fac multumesc frumos de sfat.Am facut sport de performanta 3 luni la Gloria dar rezultatele le-am obtinut in liga a V a.Iar acum ca am intrat in LPS sper sa am mult succes