| Cyberrain a întrebat:

Anul asta o sa termin liceul si m-am hotarat ca vreau sa urmez o facultate. Problema este ca nu imi surade ideea de a sta la camin si de aceea vreau ca pe timpul facultatii sa imi iau si un job, macar 4-6 ore. Credeti ca facultatea si cu jobul pot merge in paralel? Nu doresc un job care sa ma sustina 100% financiar pentru ca ma vor ajuta si parintii.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde cat de grea este facultatea si cat esti dispus sa muncesti, atat pentru facultate, cat si pentru slujba si daca munca nu iti impiedica invatatul. In orice caz cred ca nu este bine sa muncesti mai mult de 4 ore zilnic.

1 răspuns:
| UserRo10 a răspuns:

Sunt facultati si facultati. De obicei in primii doi ani de facultate nu o sa ai timp efectiv sa lucrezi. Trage tare si fa medie buna. Astfel ai ocazia sa stai la camin in camera de 2 persoane si e mult mai ok decat sa stai cu 4 sau 5