| Braisono_Daniel_1988 a întrebat:

are careva idee ce face un team leader la o firma de curierat? Experienta cu oameni si echipa am, dar nimic legat de curierat, vreau sa aplic pentru un post, si sa fiu in tema cat de cat, va multumesc

Răspuns Câştigător
| danbnz a răspuns:

In cazul asta aplica linistit.

Un team lider este cineva care oferă îndrumări, instrucțiuni, îndrumare și conducere unui grup de indivizi în scopul obținerii unui rezultat cheie sau unui grup de rezultate aliniate. Liderul echipei monitorizează realizările cantitative și calitative ale echipei și raportează rezultatele unui manager. "wikipedia"

2 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Pai daca nu ai experienta in curierat cum vrei tu sa ii conduci pe oamenii aia? Aplici la un post unde nu ai destula experienta.

Daca tot vrei sa lucrezi in domeniul ala, fa prima data curierat sa stii cu ce se mananca si apoi aplici pentru team leader.

Team leader nu inseamna doar un sef si atat, trebuie sa cunoasca meseria mai bine decat oamenii lui.

| Braisono_Daniel_1988 explică (pentru danbnz):

Recrutorul mi-a spus ca o sa invat pe parcurs, pe ei ai intereseaza mai mult sa stiu sa conduc o echipa

| danbnz a răspuns (pentru Braisono_Daniel_1988):

In cazul asta aplica linistit.

Un team lider este cineva care oferă îndrumări, instrucțiuni, îndrumare și conducere unui grup de indivizi în scopul obținerii unui rezultat cheie sau unui grup de rezultate aliniate. Liderul echipei monitorizează realizările cantitative și calitative ale echipei și raportează rezultatele unui manager. "wikipedia"