| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa devin medic stomatolog, am doar 17 ani dar ma gandesc serios sa urmez o facultate de stomatologie.Stie cineva din ce ar trebui sa invat pentru admiterea la facultate?[Timisoara]
Iar dupa ce termin facultatea de stomatologie trebuie sa mai fac si alti ani de scoala ...adica cum este si la medicina generala sau dupa ce termin cei 6 ani de facultate pot sa profesez?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Vezi aici ceea ce te intereseaza : http://www.umft.ro/newpage/admitere/REGULAMENT_ADMITERE_2011.pdf
Dupa licenta poti profesa imediat( daca-ti gasesti unde sau, daca ai bani sa inchiriezi "un scaun" intr-un cabinet privat de stomatologie )

1 răspuns:
| Monylove a răspuns:

Raspunsul de sus este chiar castigator big grin deoarece si pe mine ma ajuta pentru ca si eu vreau sa dau la facultate de stomatologie! Si tie iti doresc mult succeshappy!