| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 11 a, si dupa ce termin as dori sa urmez facultatea de medicina generala (Timisoara). Stiu ca se ia in considerare si media de la bac. As vrea sa stiu cam tot ce trebuie sa stiu, ce ma asteapta, cum si ce se cere la admitere, despre bursa, taxe, etc.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

S-a bagat de curand? Ca anul trecut nu conta decat admiterea.
La admitere stiu ca se da anatomie si chimie.
te astept la Timisoara. happy

| Mihaelaaaa19 a răspuns (pentru Adry05):

Heiii. Pai am cautat, si scria ca media de la examen se va calcula pe baza mediei de la Bacalaureat. Vedem ce o fi peste 2 ani happy. Initial nu voiam la Timisoara, ci la Arad pentru ca mi-e mult mai aproape, dar zic eu ca e mai ok la Timisoara. Asa cred.

| Adry05 a răspuns (pentru Mihaelaaaa19):

Da, e mai buna si recunoscuta facultatea din Timisoara