| secertul a întrebat:

As vrea sa ma apuc de grafica 3D (un curs) dar nu stiu nimic.As vrea grafica de ex:sa pot sa creez personaje pentru jocuri etc.Stie cineva?

2 răspunsuri:
| eugenl a răspuns:

Incearca Blender. Este gratuit si nu ocupa spatiu mult.
S-au facut filme de scurt metraj cu el (Big Bunny Buck, Sintel - cele care mi-au placut mie) si cu versiunea din 2012, poti face si jocuri. Gasesti o gramada de site-uri forum-uri si chiar lucrari.
Gasesti tutoriale si pe lynda si pe alte site-uri. Le gasesti pe google si chiar pe youtube. Dar va trebui neaparat sa stii cat de cat engleza. Poti alege de care tutoriale vrei, video sau scrise.

| dr0wn a răspuns:

Ehm.
Zbrush
3DSMax

Si cauta si tu trrente cu tutoriale.
Si pe youtube sunt cursuri misto happy

Dar te anunt ca e mai GREU decat pare.Si daca nu stii engleza e si mai rau.