| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat este un salariu de meteorolog/geolog/hidrolog in strainatate de preferat Marea Britanie sau eventual SUA, Canada?
Este ceva serios asa ca fara glume

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu poti primi un raspuns serios la o intrebare ilarianta!

Daca nu stii, oriunde in lume, nivelul unui salariu depinde de mai multi factori : de firma/institutia pentru care lucrezi, de conditiile mediului de lucru, de competentele tale, de cum sti sa-ti negociezi salariul etc. etc.Nu exista nicaieri in lume un salariu "standard" pentru o anumita profesie!

| neutrino a răspuns:

Intre 2 si 4000 de euro, in functie de studii si locatie, plus, daca este cazul, sporuri speciale, care nu sunt deloc de neglijat.