| DIIMIIM a întrebat:

care este diferenta intre o facultate privata si una de stat? Care este mai buna? Unde sunt profesorii si elevii mai buni(adica unde se invata mai bine)?
Funda.

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

In principiu, in Romania, scolile de stat sunt mai bune. La privat se intra mai usor-pentru ca se plateste, se iese si mai usor-tot pentru ca se plateste. Din ce am vazut eu, nivelul facultatilor private e unul foarte scazut si exista foarte mari sanse sa te trezesti, dupa 3-5 ani de investit bani in scolarizare, ca programul urmat nu este acreditat...

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Facultatile private din Romania sunt la un nivel foarte scazut.singurul lor avantaj e ca daca le dai bani nu prea le pasa daca inveti sau nu

| ovidiu68 a răspuns:

Oana92 are dreptate, iar facultatea cea mai buna este aceea care vrei s-o urmezi, cea de care sa te mandresti ca ai urmat-o si care iti aduce satisfactie pe plan profesional.

| Bibiaby a răspuns:

Deci iti zic ca la cea de stat.Fii sigur.Eu trec intra 7-a si nu stiu.Dar sunt sigura de asta. Sper ca am fost de ajutorwinking