| lavi_2745 a întrebat:

Ce diferenta este intre facultatea de stat si cea privata?

Răspuns Câştigător
| AlmaQueen a răspuns:

Paiiiiiiiiiii big grin
cea privata se platest iar cea de stat nu
iar majoritatea oamenilor zic ca cea de stat e mai buna din diferite motive, cum ca unii patroni nu te angajeaza daca ai privata, ca cea privata oricand poate fi nerecunoscuta(si asta cam asa e, unchimiu a facut spiru haret si acum nu i-a recunoscut-o, si trebuie sa dea examen iar, deci naspa)
apropohee hee cat ani ai big grin
eu tindeam spre cea privata dar cand am vazut/auzit atatea...mi-am cam schimbat parereasad tu cam ce domeniu ai vrea? fundita:X?

3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

La facultatea de stat este o mare concurenta ca sa fii admisa, pe cand la cea privata nu ai parte de concurenta, dar in schimb platesti.
Oricum, sunt priviti mai bine cei care au terminat o facultate de stat!

| trustbogdan a răspuns:

Pai cea privata, poti sa o faci doar cu bani.
Cea de stat, in functie de media ta, si de admintere poti intra la buget (plateste statul toate taxele scolarizarii), sau la taxa (aici platesti tot tu, ca la cea privata).
Pot fi diferente si de prestigiu intre facultati, cat de recunoscute sunt, dar asta e altceva.

| Chiuaua a răspuns:

La stat e mai ieftin si mai prost, iar la privat mai scump si mai bun. Logic nu?