| Octav26 a întrebat:

ce parere aveti despre liceul militar? as vrea cat mai multe pareri sa aud ....eu sunt a 8 si ma gandeam daca sa merg sau nu.

Răspuns Câştigător
| Finetti1313 a răspuns:

Daca esti a 8-a o sa vina in curand niste militari si o sa va prezinte liceele militare din tara. Vin la toate clasele a 8-a si au venit si la mine in clasa.
Eu am mai fost la Colegiul Militar Stefan cel Mare din Suceava cu ocazia unui concurs si am stat ceva vreme pe acolo. Mi-am facut niste prieteni geniali.
Cateva amanunte: ai 2 ore de apa calda sambata seara de la 20 la 22 (sau ceva de genul), ai un magazin in curtea colegiului, camera este simpla, dar draguta, salile de clasa sunt moderne si chiar se face carte acolo.
Acum trebuie sa fi si tu foarte sigur pe time si sa stii exact ce vrei sa faci in viitor, in cariera.
Siii... daca poti trece probele sportive si probele psihologice (care am inteles ca sunt destul de usoare)
Sunt 120 de locuri. 100 pentru baieti si 20 pentru fete.
Bafta happy

1 răspuns:
| Corinnusik a răspuns:

Aici trebuie să alegi tu, nu trebuie să întrebi pe alții. Dacă ție îți place trebuie să fii decis că pleci sau nu.