| Robii a întrebat:

Ce pot ajunge daca termin Mate-Info Intensiv Info si ce pot ajunge daca termin Stiinte Sociale? Care profil e mai bun? La care profil o sa am un viitor decent?

Răspuns Câştigător
| ringridv97 a răspuns:

Stii?! Profilul de la liceu nu conteaza pentru facultate, implicit pentru viitor. Ceea ce este cel mai important este ca, de exemplu, daca mergi la mate-info o sa faci o materie anume, iar dupa, daca facultatea pe care ti-o alegi nu mai are de a face cu materia respectiva, atunci te-ai chinuit degeaba. Ma intelegi? Tu trebuie sa alegi profilul care iti place cel mai mult si care va avea legatura cu facultatea pe care doresti sa o urmezi. Mult succes!

2 răspunsuri:
| dragosbengosul a răspuns:

Cred ca un viitor mai bun vei avea la mate info dar te previn este greu rau, oricum nu conteaza ce profil termini nu are legatura mare cu facultatea

| aikidoman a răspuns:

Daca termini mate info poti sa ajungi matematician profesor de mate sau, cum e tatal meu inginner IT sau informatician.la stiinte sociale pshiholog.ai avea un viitor decent daca ai termina MateInfo