| andreirapid a întrebat:

Salut TPU,
ce valori si modele aveti in viata voastra?
sunteti multumiti de viata voastra? De familie, prieteni, iubit/iubita, societate? De realizarile voastre? Care sunt astea?
Ravniti la mai mult? V-ar ajuta cu adevarat acel "mai mult"?
Vreau sa fiti sinceri, am nevoie de raspunsurile voastre, trebuie sa fac un studiu.
Va rog ca la raspuns sa mentionati varsta si localitatea voastra!
Cel mai bun raspuns va fi publicat pe blogul meu(daca doriti).
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ma numesc la fel ca si userul, datele le iei de la profil, eu de fel sunt un tip deschis, franc, religios, familist, pasionat de frumos, iubitor de tara, bineintentionat, cateodata prea credul; valorile morale ma ghideaza in viata, chiar si modele demne de urmat cum ar fi sfinti ce au trait in zilele noastre; la realizari foarte multe nu am, sunt functionar public, casatorit cu 3 copii minunati si o sotie iubitoare, un loganel, un teren, un cont in banca de 1000 euro, o garsoniera, parinti si socri intelegatori. Nu sunt cel mai multumit de viata aceasta e si din vina mea ca sunt cam delasator, dar multumim lui Dumnezeu si pentru bune si pentru cele mai putin bune - incercari-; problema cea mai mare e ca daca nu ai probleme iti fac altii si prietenii la nevoie te cunosc

| Adryan17 a răspuns:

Ma numesc Adrian, sunt din Sibiu si am 20 de ani. Sunt multumit cu viata mea de pana acum. Chiar daca nu am realizari foarte mari, am niste parinti care ma iubesc si imi sunt alaturi la bine si la rau. Imi iubesc parintii si sora, sunt pentru mine cele mai importante persoane. Imi doresc sa devin programator, mi-am ales o tinta foarte inalta si nu sper ci sunt sigur ca o sa ajung la ea. Prin munca si sudoare o sa reusesc ceea ce imi propun chiar daca societatea nu imi ofera foarte multe beneficii. Pentru moment sunt singur, nu ma grabesc cu relatiile, o sa apara ele la momentul potrivit. Consider ca prioritara este cariera, insa nu inseamna ca-mi neglijez viata personala. Imi place sa fiu in echilibru cu tot ceea ce fac, doar sunt in zodia balanta. Asta sunt eu, optimist, incerc sa vad si in rau, un bine si lupt pentru mine si pentru persoanele dragi mie.