| andreirapid a întrebat:

Salut TPU,

ce valori si modele aveti in viata?
sunteti multumiti de viata voastra, de familie, prieteni, iubit/iubita, societate, de realizarile voastre? Puteti da si exemple de ce da sau de ce nu?
Ravniti la mai mult? V-ar ajuta cu adevarat acel "mai mult"?
Vreau sa fiti sinceri, am nevoie de raspunsurile voastre, trebuie sa fac un studiu.
Va rog ca la raspuns sa mentionati varsta si localitatea voastra!
Cel mai bun raspuns va fi publicat pe blogul meu(daca doriti).

Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Eu n-am modele. Poate doar oameni care mă inspiră, și ăia puțini și morți demult.
Nu-mi place să fiu o copie de căcat.

Și la valori la fel. Prefer să-mi construiesc propriul meu sistem de valori, care chiar dacă nu coincide cu cel al majoritătii care este universal acceptat, dar e al meu, gândit de mine, nu supt din mintea altcuiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am modele.
De familie, da sunt multumit. Prieteni nu prea am, nici nu-mi trebuie. Sunt genul de persoana care gaseste multe lucruri interesante de facut cand este singura. Iubita nu am. Societatea am privit-o intotdeauna ca pe un gard. Un gard care ne protejeaza unii de altii. Desi multi cred ca societatea este un lucru oribil eu spun ca, intr-o oarecare masura, este folositoare. Daca n-ar fi ea, am trai ca toate celelalte animale. N-am nimic cu societatea, sunt foarte nemultumit de majoritatea oamenilor care traiesc in ea. Realizari nu am avut pana acum.
Deocamdata sunt multumit de viata pe care o am. Nu ravnesc la mai mult.
Nu inteleg la ce-ti foloseste sa stii ce varsta am eu si din ce localitate sunt.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Nu am nici un model, de ce mi-ar trebui unul? daca e sa studiem oamenii toti avem greseli, nu? mai bine invata dupa greselile mele, daca le fac, decat dupa ale altora. Ma multumesc si cu un pic si cu mai mult, cum da Dumnezeu, norocul si-l face omul cu mana lui nu trebuie sa asteptam de la nimeni nimic.