| andreirapid a întrebat:

Salut TPU,
ce valori si modele aveti in viata?
sunteti multumiti de viata voastra, de familie, prieteni, iubit/iubita, societate, de realizarile voastre? Puteti da si exemple de ce da sau de ce nu?
Ravniti la mai mult? V-ar ajuta cu adevarat acel "mai mult"?
Vreau sa fiti sinceri, am nevoie de raspunsurile voastre, trebuie sa fac un studiu.
Va rog ca la raspuns sa mentionati varsta si localitatea voastra!
Cel mai bun raspuns va fi publicat pe blogul meu(daca doriti).
Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Nu am un model anume, incerc sa fiu original si sa imi gasesc propriul drum.
Nu sunt tocmai multumit de situatia actual, dar e acceptabila.
Normal, ravnesc la mai mult si la mai bine de atat.
29 de ani, Craiova.
Felicitari pentru initiativa.

| andreirapid explică (pentru antimulte):

Multumesc, vreau ca aceasta intiativa sa fie mult mai intesificata!

| andreirapid explică:

Multumesc pentru raspunsuri, multumesc pentru apriecieri.
Imi pare rau ca nu raspund la fiecare, dar voi face asta cand intrebarea va avea peste 30 de raspunsuri! Sper sa nu va supere faptul ca am pus-o in mai multe categori, pentru o a fi vizualizata de o masa mai larga de persoane!

| tomthecat a răspuns:

Modelul meu de trăire pe acest pământ este Domnul nostru Iisus Hristos care a murit la cruce pentru mine, împlinind planul lui Dumnezeu pentru mântuirea celor care cred (inclusiv pentru mine).

De asemenea, sfinţii apostoli reprezintă modele excepţionale pentru fiecare dintre noi, trebuie să călcăm pe urmele lor pentru că şi dânşii au călcat pe urmele Domnului Iisus Hristos.

Există multe modele / oameni de valoare dar acum îţi prezint doar unul pe care l-am cunoscut personal (am avut bucuria enormă să dau mâna cu dânsul şi să vorbesc cu dânsul) :

http://tomisthecat.ro/......-dumnezeu/

45 ani, Bucureşti

| Metalerele5 a răspuns:

In primul rand bravo pentru intrebare! E printre putinele coerente si cu cap pe care le-am vazut pe aici! Pot sa zic ca, in mare, sunt multumita de viata mea in acest moment. Nu pe toate planurile pot spune ca am ceea ce pentru mine ar fi ideal, dar pentru mine conteaza ca stiu ceea ce imi doresc si lucrez la implinirea viselor mele. Pe planul carierei si al pasiunilor sufletului meu, care sunt cele mai importante pentru mine, eu ma consider implinita si sunt recunoscatoare pentru asta. De realizarile mele sunt multumita, am terminat Conservatorul si am activitatie artistica si sunt multumita pentru ca am norocul sa fac ceea ce iubesc cel mai mult. De ocupatiile mele artistice incerc sa imi leg toata viata, asa ca celelalte domenii decurg cumva din asta, iar faptul ca am aceasta implinire, ma ajuta sa imi cladesc si reatiile in societate sau cele cu persoanele apropiate. Insa sunt de parere ca omul trebuie sa tinda mereu spre ascensiune pe toate planurile. Pe mine m-ar ajuta cu adevarat acel "mai mult", pentru ca as simti ca ma dezvolt si reusesc sa imi depasesc limitele. Scopul meu in viata este dezvoltarea personala pe cat mai multe planuri si cred ca nimeni nu trebuie sa renunte la visele lui! happy Am 23 de ani si sunt din Cluj.