| andreirapid a întrebat:

Salut TPU,
ce valori si modele aveti in viata?
sunteti multumiti de viata voastra? De familie, prieteni, iubit/iubita, societate? De realizarile voastre? Care sunt astea?
Ravniti la mai mult? V-ar ajuta cu adevarat acel "mai mult"?
Vreau sa fiti sinceri, am nevoie de raspunsurile voastre, trebuie sa fac un studiu.
Va rog ca la raspuns sa mentionati varsta si localitatea voastra!
Cel mai bun raspuns va fi publicat pe blogul meu(daca doriti).
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

1) Modelul meu de viață e un personaj fictiv: Gregory House
2)Da,sunt.însă nu îndeajuns.Singurul lucru care-l apreciez la mine e faptul că am ales să mă dedic materiilor reale.
3)Da,întotdeauna vreau mai mult.Eu vreau binele pentru mine, și dacă vreau mai mult pentru mine, înseamnă că vreau mai mult bine. Logic, nu?
4)Nu contează vărsta, asta-l face pe om să-și schimbe părerea despre alții.Sunt din Suceava

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

- Ce valori si modele aveti in viata?

Valori ar fi familia, iubirea si echilibru financiar.
Modelul meu in viata este anonim dar bunwinking

- Sunteti multumiti de viata voastra? De familie, prieteni, iubit/iubita, societate? De realizarile voastre? Care sunt astea?

Nu sunt multumit de ce am realizat pana acum fiindca sunt perfect constient ca puteam mult mai mult. Dar sunt foarte multumit ca nu m-am nascut undeva prin Cambodgia. Sunt foarte multumit de familia mea. Realizarile mele sunt strict problema mea, daca le insir aici ziceti ca ma laud.

- Ravniti la mai mult? V-ar ajuta cu adevarat acel "mai mult"?

Normal. Oamenii care se plafoneaza sunt oameni limitati. Mereu e loc de mai bine, si nu numai dpdv financiar.

Gasesti varsta mea precum si localitatea pe pagina profilului.

| andreirapid explică:

Multumesc pentru raspunsuri, multumesc pentru apriecieri.
Imi pare rau ca nu raspund la fiecare, dar voi face asta cand intrebarea va avea peste 30 de raspunsuri! Sper sa nu va supere faptul ca am pus-o in mai multe categori, pentru o a fi vizualizata de o masa mai larga de persoane!