| Cosmin17M a întrebat:

Salut TPU! Cum mă îndrumați, ce sa aleg dintre academia militară și școală de jandarmi?
Ele sunt cam asemănătoare dar sunt foarte confuz și nu știu ce sa aleg
Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Nu ai fost explicit.
Absolventii Academiei militare au grad de ofiter. Absolventii scolii de jandarmi au grad de subofiter.
Sau te refereai la Academia de politie, de unde, dupa absolvire, poti urma Scoala de aplicatie pentru ofiteri, unde te formezi ca ofiter de jandarmi.

| mi25 a răspuns:

Eu iti recomand Academia militara, este o munca nu mai usoara, dar cu putin mai linistita.

| RxTx a răspuns:

La jandarmi stai degeaba ani degeaba ani de zile și nu te stresează nimeniai dai bătaie la manifestanți din când în când
Apoi iar trândăvești care 10 ani in medie
Mai ales în orașe din astea de provincie chiar nu te lupți cu nimeni
Și la 34 ani ieși la pensie

| mi25 a răspuns (pentru RxTx):

La trei vorbe spui cinci prostii!