| Alexx7721 a întrebat:

Cum pot sa invat engleza la scoala nu intelegi nimic..si daca au fost unii care au trecut prin ce trec eu as vrea sa stiu cum sa pot invata engleza (sunt in clasa a 10 a) si trebuie sa ma duc in Anglia... Parintii mei au niste joburi care nu le pot refuza acolo. Funda celui care ma poate ajuta!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Oricum daca maine sa zicem ai pleca in Regat atunci acolo vei invata in cateva saptamani, e mai usor sa iti dai drumul cand asculti limba toata ziua nu cateva cuvinte la tabla.

Răspuns utilizator avertizat
| sasyandrei a răspuns:

Salut, am trecut si eu prin asta si este din cauza ca nu vorbesti si citesti des in engleza. Te poate ajuta mult sa te uiti la filme fara subtitrare, sa joci jocuri in engleza...