| TheTruckDriver a întrebat:

Anul acesta trec in clasa a 11-a, stiinte ale naturii intensiv engleza insa as vrea sa dau la facultatea de informatica si un transfer la profilul de mate info nu cred ca m-ar ajuta acum, mai ales ca profesorul de la clasa de mate-info e foarte slab.
As vrea totusi sa fac ceva vara aceasta, sa invat cat de mult pot, am auzit ca pot da bacul la informatica de la acest profil si ca este chiar usor si vreau sa stiu care este toata materia pe care trebuie sa o invat si daca am de ales ce fel de limbaj pot da, am vazut ca unele variante erau cu C++, altele in limbaj pascal si m-au cam incurcat.
Daca se poate as dori sa stiu si materia necesara pentru admiterea la facultate, sa o am, cand va incepe scoala voi face si pregatire si poate voi intra la facultate...
Multumesc!

3 răspunsuri:
| cristinamnt a răspuns:

Buna,nu pot sa te ajut cu raspunsul pentru ca trec clasa a 8-a.Ma gandesc la ce profil sa dau si prima varianta sunt stiintele.Imi poti spune ce parere ai tu despre acest profil? Ti se pare greu?

| TheTruckDriver explică (pentru cristinamnt):

Daca nu iti place biologia si chimia, nu merge pe asta...Eu nu ma descurc la materiile astea si am 5 la chimie, 6 la bio, insa media generala 9, 10...deci se poate obtine medie mare si fara aceste materii, cel putin pana in a 10-a cat am facut eu, in a 11-a vom avea 3 ore de chimie si 3 de biologie si vor disparea materiile care mi-au crescut media deci nu stiu ce voi face. Daca iti plac aceste materii iti va fi usor, mai ai si fizica, primul semestru e destul de simplu, dupa vine mai greu, dar te vei descurca, in principal trebuie sa ai grija sa nu iti strici media la materiile mai jos clasate la acest profil, adica sa ai 10 istorie, geografie, muzica, desen, logica, franceza etc si vei avea medie buna

| cristinamnt a răspuns (pentru TheTruckDriver):

Mersi mult!