| Zozohun a întrebat:

Daca nu am medie de intrare la un liceu de mate-info, si intru la alt liceu cu alt profil, pot sa ma transfer după un semestru la un liceu de mate-info? Adică pierd mult? O sa fie greu?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E doar un semestru, poti sa-l recuperezi daca te organizezi bine si ai putina vointa.

| Raducons a răspuns:

Dupa un semestru nu te poti transfera,nu cred ca se poate in timpul anului scolar,dar daca te muti din a zecea nu pierzi mare lucru,specializarea se incepe din clasa a unsprezecea,dar ai niste diferente de dat,la informatica,matematica poate si alte.
Oricum merita, chiar daca intri in alta parte intereseaza-te din timp ce diferente de dat sunt si cand te poti transfera.
Depinde acum si de profil, daca intri la biologie -chimie nu cred ca te poti muta sau la filologie, incearca ceva tot cu matematica la baza, ceva tehnic in cel mai rau caz.

| GoldandSilver a răspuns:

Da, te poti transfera dupa primul semestru si o sa fie totul ok

| Doarof3 a răspuns:

Pai nu știu cum e la liceele de acolo, dar aici trebuie sa ai o medie destul de mare (peste 9, 50) ca sa te transferi la alt liceu.Depinde de liceu

| TheGreenWolf a răspuns:

Te poti transfera daca ai media generala mai mare decat ultimul intrat la liceul de mate info sau ceva de genu'. De greutate... posibil sa-ti fie odata ce lipsesti un semestru. Bafta :*

| Elenabalan888888 a răspuns:

Daca te meditezi nu o sa fie greu.

| Bubu3579 a răspuns:

Daca are legătură cu matematica si informatică va fi floare la ureche.Un semestru se recuperează ușor.

| Barbu_Adelin_1999 a răspuns:

E poti transfera insa dala initial intri la un liceu cu media mica iar dupa vrei sa te transferi la unul cu media mai mare, din cate stiu eu trebuie sa dai niste teste, daca le treci cu brio vei intra in clasa cu profilul respectiv!