| ProSys a întrebat:

Salut TPU,
Am o intrebare: daca intru la un liceu pe profil filologie bilingv-engleza unde se intra cu o medie mai mica in comparatie cu mate-info, ma pot transfera in primul an pe profil mate-info dupa primul semestru? Daca da, cum ar trebui sa procedez? Am auzit ca se sustin teste de diferenta si ca trebuie sa am media mai mare decat ultimul elev din clasa de mate-info.

Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| Husicel a răspuns:

Din câte știu vei da difernțe la mate, bio, chimie, fizică și trebuie să faci cerere de transfer cu semnătura părinților și dacă faci în același liceu trebuie să țio aprobe direcțiunea