| Ryder794 a întrebat:

Daca sunt bun la matematica, fizica, informatica si as vrea sa devin programator/inginer IT, ce facultate ar trebui sa aleg (presupunand ca am medie pentru oricare). Eu ma gandeam la Automatica si Calculatoare Bucuresti. Voi ce ati alege?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci pe viitor. In mare ai doar doua alegeri. Automatica si calculatoare daca iti doresti o cariera si pe parte de automatiza de sisteme, hardware si eventual robotica.

Sau facultatea de mate info daca vrei exclusiv programare

| ziftode a răspuns:

In Automatica o sa inveti mecanica, tensiuni in bare, si alte placeri, care nu au nici o legatura oarecare cu IT-ul, cred ca in facultatea de electronica din Leu s-ar putea sa existe ceva numai IT, dar nu sunt sigur, doar auzite!

| Denision a răspuns:

Dai examen separat