| andreicena2 a întrebat:

Salut, TPU.

Dacă vreau să urmez cursurile din cadrul instituții poliției române, prefer academia de poliție, trebuie neapărat să posedez orice fel de carnet de conducere? La fel este și la școlile de agenți?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Posedarea unui permis de conducere nu este o conditie obligatorie pentru intrarea la Academia de Politie sau la scoala de agenti de politie.

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Nu-ti trebuie carnet de conducere dar dai examen de gramatica si nu prea-l treci dupa cum te exprimi si ar fi si tare penibil sa vorbesti incorect ca politist si sa faca lumea misto de tine ca nu stii sa vorbesti.

| andreicena2 explică (pentru mixxjim):

Presupun că ai sesizat corectarea mea, mai sus.

| andreicena2 explică:

Corectare: Instituțiilor ale poliției române*. Să posed sau să posedez? Nu prea se folosește această frază, să spun așa. big grin