| kenzo0502 a întrebat:

As avea nevoie de ajutorul vostru. Vreau o lista cu toate facultatile/scolile sau orice altceva ce as putea urma, in domeniul politiei, dupa ce termin liceul. Pana acum stiu de Academia de Politie, Scoala de Agenti de politie de la Cluj si Campina si Academia fortelor terestre...

Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Studii universitare militare( Ministerul apararii nationale) :http://www.isudb.ro/index.php?pagina=bru_ims
Studii postliceale militare (Ministerul apararii):Şcoala de Maiştri Militari şi Subofiţeri a Forţelor Terestre, Pitesti si Şcoala de Maiştri Militari şi Subofiţeri a Forţelor Aeriene Boboc/Buzau --- vezi: http://www.mapn.ro/recrutare/sof.php

Studii universitare de politie( Ministerul internelor si reformei administrative) : Academia de politie "Al. I. Cuza ", Bucuresti
Scoli posliceale de politie(Ministerul internelor) : Şcoala de Pregătire a Agenţilor Poliţiei de Frontieră „Avram Iancu" Oradea, Şcoala de Agenţi de Poliţie "Vasile Lascăr" Câmpina, Şcoala de Agenţi de Poliţie "Septimiu Mureşan" Cluj Napoca

| kenzo0502 explică (pentru alessia5158):

Multumesc ^^

| alessia5158 a răspuns (pentru kenzo0502):

Cu placere!