| Ddlskdkdkdkdkdkdkkkdkdkdkdkkdkdkkkkkkkdkdkdllddk a întrebat:

Dacă sunt pe profilul stiinte sociale și vreau sa urmez o școală de politie(nu academia de politie, școală de politie) pot?

Răspuns Câştigător
| carminalaura18 a răspuns:

Sigur că poți, eu tot la științe sociale sunt și vreau să dau mai departe la școala de poliție. Nu numai că poți, dar este și un oarecare avantaj, mai ales dacă te răzgândești și vrei să dai la Academie, istoria te va ajuta cât de cât, având în vedere că profilul se bazează și pe asta. Ar trebui să te apuci de niște meditații la gramatica pentru română, pentru că asta se dă, iar în liceu nu facem decât literatură. Mult succes, numai bine!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, are putina importanta profilul liceului absolvit, importante sunt diploma de bacalaureat, indeplinirea criteriilor pentru a candida si reusita la admitere.
Profilul actual te va ajuta putin la admitere.

| Ddlskdkdkdkdkdkdkkkdkdkdkdkkdkdkkkkkkkdkdkdllddk explică (pentru Ioandelasal):

Și câți ani fac la școală de politie? Nu academia, școala

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ddlskdkdkdkdkdkdkkkdkdkdkdkkdkdkkkkkkkdkdkdllddk):

Cred ca 2 ani, dar poti afla sigur uitandu-te pe site-ul oficial al scolii de agenti de politie.