| Igoras99 a întrebat:

De cite clase ai nevoie ca sa invet de arhitect.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de liceu cu bacalaureat, de reusita la admitere si de diploma de licenta obtinuta de la facultatea de arhitectura.

| CautNume a răspuns:

Ca sa devii arhitect îți trebuie facultate, iar ca sa poți da admiterea la facultate îți trebuie bacul.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Si-n plus, fata de ce ti-au zis si ceilalti, e bine sa te pricepi la desen, deoarece e proba eliminatorie. Asa ca pune mana si mazgaleste ceva cu stil.

| Diabolik94 a răspuns:

Ai nevoie de facultate ca sa devii arhitect.

| Igoras99 explică (pentru Diabolik94):

Da de cite clase ai nevoie ca sa dai la facultate 9-12.

| suntserios a răspuns (pentru Igoras99):

Ai nevoie de bacalaureat, doar nu crezi ca te primeste cineva la facultate doar cu 9 clase

| Diabolik94 a răspuns (pentru Igoras99):

12 clase si bacul luat si mai ai si admiterea care e foarte dificila