| adrianolah1 a întrebat:

de curand timp am tot cautat pe net cateva raspunsuri dar nu prea am gasit, daca termin liceu economic profil economic pe ce meserii pot opta? dar daca termin si facultatea?

Răspuns Câştigător
| mumapadurii a răspuns:

Dupa profilul economic, te poti axa in general pe economie, adica lucru la banca, contabilitate s.a. Sfatul meu este sa faci ASE-ul si ti se vor deschide multe usi, desigur poti face si alte facultati si sa iti alegi cariera potrivita!

Mult succes!

FUNDA?

1 răspuns:
| AliGab a răspuns:

Daca ramai cu liceul economic te poti angaja ca vanzatoare sau casierita. Poti da la orice facultate vrei. Sincer eu nu te sfatuiesc sa dai la ASE pentru ca am prieteni care muncesc pe branci in acest domeniu si pe bani putini, iar cand este inchidere de luna lucreaza si peste program fara sa li se plateasca orele suplimentare. Plus ca este foarte mare concurenta in acest domeniu. Dar te sfatuiesc sa cauti un profil care crezi ca ti se potriveste ( turism de exemplu, sau inginerie daca iti place matematica). Mult succes in alegerea pe care o vei face.