| StoienicăSorin a întrebat:

după terminarea Academiei de Politie, ieșind subinspector și începând munca, pe parcursul anilor te poate da cineva afară degeaba, fără motiv? Spre exemplu ca se supără aiurea șeful mai mare pe tine? Sau ai o anumită perioadă cand iesi din academie, după care pleci? Sau stai până iesi la pensie?
Ofer Fundă pentru această nelămurire

6 răspunsuri:
| Valyasdfg a răspuns:

Dacă ești corupt nici drecu nu te da afară

| corneljipa a răspuns:

Teoretic, nu. Practic este posibil.

| Atudorei_Codrin_1996_iQwz a răspuns:

Nu se poate sa te dea afara fara motiv te muta in alta parte https://goo.gl/WcTyWX

| Atudorei_Codrin_1996_iQwz a răspuns:

Nu se poate

| Happ a răspuns:

Da, te poate da afara. In primul rand in cazul unei situatii de genul in care tu nu crezi ca ai facut ceva ilegitim dar superiorul tau crede acest lucru, nici unul din voi nu decide. Asa cum sti adevarul este relativ, privit din perspective diferite. Are loc o ancheta si uneori si un proces care sa stabileasca adevarul judiciar. Nici legile nu sunt perfecte si nici judecatorii nu judeca intotdeauna in litera si spiritul legii. Cel mai adesea spiritul legii nu este luat in calcul. Astea sunt vremurile. Adevarul judiciar nu este intotdeauna acelasi cu adevarul real, ca sa ma exprim asa. Doar ce poti dovedi va fi luat in calcul. Cred ca intelegi exact ce-ti spun. Oricum, in vremurile astea ti-ai ales o meserie urata, imi pare rau

| StoienicăSorin explică (pentru Happ):

Păi sunt clasa a 12-a, deci ma pot răzgândi oricum, Dar de ce e urâtă? As vrea sa stiu ca poate ma răzgandesc