| George0508 a întrebat:

Buna,după terminarea academiei de poliție Alexandru Ioan Cuza, care este salariul?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spunea unul ca depinde de grad si meserie si avea dreptate dar mai depinde si de locul de munca. Una este cand lucrezi la o institutie de oras mic, alta este cand lucrezi la o municipala si alta la inspectoratele generale. Deci depinde si de ce functie prinzi.

| Lukasssz a răspuns:

3600 de lei

Răspuns utilizator avertizat
| Mirel4412 a răspuns:

Nu conteaza unde termini, ci ce grade ai.
Daca iesi subofiter 3500-4000 lei, la ofiter e peste 4000 lei

| Salontanul a răspuns (pentru Mirel4412):

Subofiter din Academie? N-am auzit de asa ceva pana acum!

| darrio2007 a răspuns (pentru Mirel4412):

Subofiter din Academie?

| Feri5 a răspuns:

Depinde de grad si de meserie (politist, jandarm, pompier). Cu cat avansezi mai mult in grad, cu atat ai un salariu mai mare. Dar sa avansezi iti ia ceva timp, doar daca faci cine stie ce performante in domeniul respectiv.